• +48 91 483 70 85
  • +48 91 482 35 56

Aktualności

Fiat Grande Punto Abarth- skorpion ,naklejki i klocki hamulcowe

  • Eligiusz Lech

FIAT GRANDE PUNTO ABARTH to wersja dla miłośników aut włoskich z zacięciem do sportowej jazdy i nie tylko. Samookreślenie ABARTH w modelach Fiata ma już kilkudziesięcioletnią historię i od czasu do czasu pojawiały się na rynku modele wyróżniające się przede wszytkm wyglądem zewnętrzym przyciągającym wzrok,a także odbiegającym od standardowej stlistyki wnętrza.

Czytaj więcej

Zimowy przegląd-sprawdzenie płynu chłodniczego

  • Eligiusz Lech

Od kilku dni mamy kalendarzową zimę i choć temperatura na zewnątrz nie jest minusowa i nie ma śniegu to pamiętajmy,że zima w każdej chwili  może nas zaskoczyć i z dnia na dzień warunki pogodowe mogą ulec niespodziewanej zmianie. Kto jeszcze tego nie zrobił to najwyższy czas aby spojrzeć pod maskę naszego samochodu i z kontrolować czy wszystko w porządku jest z płynem chłodniczym.

Czytaj więcej

Wiosenny przegląd - sprzęgło do wymiany

  • Eligiusz Lech

Jeżeli jest uruchomiony silnik, włączymy pierwszy bieg i próbujemy ruszyć, a tu ..... jedynie słyszymy wysokie obroty silnika, hałas z okolic skrzyni, a samochód stoi w miejscu - to cytując klasyka "znaczy, że coś się dzieje".

Czytaj więcej

Wiosenny przegląd - wymiana świec zapłonowych

  • Eligiusz Lech

Świece zapłonowe są jednym z elementów układu zapłonowego silnika, podlegające okresowej wymianie w zależności od przebiegu kilometrów. Częstotliwość wymiany wynika z zaleceń producenta samych świeć, a także z okresowych przeglądów pojazdu. W zależności od rodzaju świec zapłonowych okres eksploatacji  waha się między 20 - 30tys.km., choć w samochodach ALFA ROMEO z silnikami TWINSPARK producent oryginalnych świec zapłonowych dopuszcza przebiegi 100-120tys.km. Wynika to przede wszystkim z technologi wykonania samych świec z zastosowaniem elektrod irydowo-platynowych.

Czytaj więcej

Wiosenny przegląd - wymiana rozrządu silnika

  • Eligiusz Lech

Wśród układów i mechanizmów jakie są w naszym samochodzie chcielibyśmy przybliżyć Państwu budowę i funkcję mechanizmu rozrządu silnika. Niezbędne kilka słów słów z teorii chcę ograniczyć do samochodów aktualnie poruszających się po naszych drogach, którymi jeździmy, stąd pomijamy typy rozrządów występujące w samochodach z przed kilkudziesięciu lat, więc do rzeczy.

Czytaj więcej

Wiosenny przegląd - wymiana oleju i płynów

  • Eligiusz Lech

Częstotliwość wymiany oleju silnikowego i pozostałych płynów w pojeździe zależy przede wszystkim od tego co zapisane jest w książce serwisowej, a w mniejszym stopniu od pory roku nie mniej chcielibyśmy zwrócić Państwa uwagę na znaczenie stosowania oryginalnych olejów i płynów eksploatacyjnych. Producent  FIAT -Alfa Romeo -Lancia przewidział  stosowanie różnych olejów silnikowych w swoich modelach samochodów uwzględniając typ silnika (benzynowy, diesla), konstrukcję, a także rocznik produkcji i przebieg. W samochodach z lat 90-tych powszechnym było stosowanie olejów mineralnych do silników benzynowych i diesla.

Czytaj więcej